انجام تخصصی بازرسی های ایمنی

بازرسی سیستم ارتینگ و صاعقه گیر

بازرسی انواع جرثقیل و لیفتراک و بالابرها

بازرسی سیستم اعلام و اطفا حریق

و برگزاری دوره های آموزش ایمنی به صنایع


حفاظت در برابر صاعقه

دانستنی های ایمنی  >  حفاظت در برابر صاعقه
سه شنبه 28 دی 1395 37 : 15 تعداد بازدید ها : 3486 کد خبر : 1012
0

حفاظت ساختمان ها و تاسیسات در برابر صاعقه

معیارهای اساسی جهت حفاظت ساختمان ها و تاسیسات در برابر صاعقه

یک سیستم حفاظت صاعقه قابل قبول و ایده آل برای ساختمان ها و تاسیسات بایستی توسط یک شیلد هادی پیوسته با ضخامت مناسب احاطه و به طور مطلوب زمین شده باشد و همچنین تمامی تاسیسات و تجهیزات فلزی ورودی به ساختمان تحت حفاظت،مانند لوله های فلزی آب و گاز ، شیلد کابل ها و غیره در بدو ورود به شکلی مطلوب همبند شده باشند.

تمهیدات بالا باعث جلوگیری از نفوذ جریان صاعقه و میدان مغناطیسی مرتبط با این جریان به تجهیزات داخل ساختمان شده و از بروز آسیب ها و خطرات حرارتی جریان و نیز جرقه زدن و بروز اضافه ولتاژ روی تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی خواهد شد.

در عمل رسیدن به حفاظت فوق یک ایده آل گرایی بوده و دارای صرفه اقتصادی نمی باشد.زیرا حالت واقعی ساختمان ها و تاسیسات را نمی توان به طور مطلوب و کامل داخل چنین شیلد پیوسته ای با ضخامت مناسب

قرارداد.به عبارت دیگر ، کوچکترین نقصی در پیوستگی یا ضخامت شیلد باعث نفوذ جریان صاعقه به داخل ساختمان شده و منجر به آسیب های فیزیکی یا خطرات جانی،اختلال در عملکرد تجهیزات داخل ساختمان می شود.

تمهیدات حفاظتی به منظور کاهش این قبیل آسیب ها و نتایج حاصل از آن ،می بایست متناسب با طبقه بندی مشخصات و پارامترهای جریان صاعقه(تراز حفاظت صاعقه)به کار گرفته شوند.

  ارسال نظر
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.